Často kladené otázky

EPOXIDOVÉ PODLAHY:

V akej hrúbke sa aplikuje epoxidová podlaha?
Epoxidová podlaha sa aplikuje v hrúbke od 1 – 4 mm. Hrúbka je daná aj požiadavkou investora. Záleží na tom, či sa bude jednať o náter alebo liatu podlahu.

Dá sa aplikovať epoxidová podlaha aj v exteriéri?
Samozrejme, dá sa. Všetko záleží od danej prevádzky a správnom navrhnutí skladby jednotlivých vrstiev podlahy tak, aby spĺňala vysoké nároky používania v exteriéri.

Je epoxidová podlaha chemicky odolná?
Áno je. Epoxidové podlahy delíme aj na chemické, ktoré spĺňajú požiadavky na chemickú odolnosť voči ropným látkam, kyselinám a pod…

Čo v prípade, ak som si poškodil časť epoxidovej podlahy?
Časť poškodenej podlahy vieme opraviť tak, aby bola čo najviac identická s už existujúcou podlahou.

Na aký podklad sa dá použiť epoxidová živica?
Najčastejším podkladom je betón, poter, samonivelačná stierka, taktiež sa dá použiť na rôzne podklady ako je drevo, sadrokartón, dlažba, omietka na stenách a pod…

Viete mi povedať presnú cenu epoxidovej podlahy už po telefóne?
Približne vieme, ale všetko záleží hlavne od stavu podkladu, na ktorý sa bude podlaha aplikovať, nakoľko príprava podkladu je veľmi dôležitá z hľadiska funkčnosti a trvácnosti.

KAMENNÉ KOBERCE:

Ako má byť správne pripravený podklad na kamenný koberec?
Podklad musí byť suchý, bez hrubých nečistôt. Následne sa brúsi, vysáva a penetruje. V niektorých prípadoch, ak si to vyžaduje technologický postup, je nutné spraviť dodatočnú hydroizoláciu. Taktiež vykonávame prespádovanie podkladu, aby zákazníkovi ostávalo celoročne čo najmenej vody v štruktúre kamenného koberca.

Sú kamenné koberce vhodné do exteriéru aj interiéru?
Áno sú vhodné, záleží na tom, čo sa zákazníkovi páči z hľadiska farby a frakcie kameniva. Taktiež sa môže použiť gél na uzatvorenie štruktúry kameňa.Výhody aplikácie sú: chemická odolnosť, oteruvzdornosť a UV stabilita.

Je kamenný koberec protišmykový?
Áno, vďaka rôznym frakciám kameniva. Taktiež sa dá zrealizovať protišmyková úprava povrchu kamenného koberca.

Dajú sa aplikovať aj na zvislé plochy?
Áno, máme k dispozícii materiály, ktoré umožňujú aplikáciu na zvyslé plochy, či už sú to napr: sokle, podstupnice schodov a pod…

Aká je životnosť kamenného koberca?
Nakoľko je to zmes epoxidovej živice a kameniva, zaručuje dlhú životnosť. Tak ako každý materiál, aj tento potrebuje správnu údržbu, tzv. revitalizáciu. Revitalizačný náter odporúčame aplikovať každé 2-3 roky, hlavne na veľmi namáhané plochy a plochy vystavené celodennému UV žiareniu.

 

BETÓNOVÉ PODLAHY:

Aká musí byť minimálna hrúbka betónu?
Nedá sa jednoznačne odpovedať, všetko záleží od skladby podložia, prevádzky a ak je potrebné, tak aj od statického posúdenia.

Akú povrchovú úpravu betónu mi odporúčate v exteriéri?
Ak ide o príjazdové cesty, parkoviská, odporúčame metličkovú protišmykovú úpravu. V prípade, že sa jedná o terasy, altánky či garážové státia, odporúčame hladkú strojovo hladenú betónovú podlahu.