Epoxidové podlahy

Povrchové úpravy podláh

Epoxidové  podlahy pozná väčšina z nás z priemyselného odvetvia, či už je to potravinársky, automobilový, farmaceutický, chemický, stavebný priemysel… Za posledné obdobie sa epoxidové a polyuretánové podlahy tešia čoraz väčšej obľube aj v súkromom sektore, ako sú byty, rodinné domy, kancelárie, ordinácie, školy a iné. Tieto podlahy je možné aplikovať na betón, cementový poter, anhydrid, poprípade aj na keramickú dlažbu – ak to stav dlažby dovoľuje. 

Hlavné výhody

-úprava povrchu lakovaním v lesklom alebo matnom prevedení-na dotyk príjemné
-bezšpárové
-vhodné na podlahové kúrenie
-rôzne farebné prevedenia
-ľahká údržba
-možnosť opráv pri chemickom alebo manuálnom poškodení
-možné zhotovenie povrchu aj v protišmykovej úprave

Niečo o podlahách

Epoxidová podlaha v súčasnosti patrí medzi najpoužívanejšie povrchové úpravy v akomkoľvek priemysle. V porovnaní s polyuretánovou podlahou je tento povrch tvrdší a odolnejší, vhodný predovšetkým pre využitie v priemyselných halách, garážach-všade tam, kde sú kladené požiadavky na chemickú a mechanickú odolnosť.

Polyuretánová podlaha je na rozdiel od epoxidovej mäkšia a pružnejšia, pohlcuje zvuk krokov. Jej využitie je aj na problematických podkladoch – praskliny, nevhodné dilatácie, nie sú náchylné na prasknutie, sú vhodné predovšetkým na využitie v domoch, bytoch, školách, nemocniciach, atď….

Antistatická podlaha špeciálny druh podlahy, ktorá vyniká elektrickou vodivosťou, zabraňuje vzniku elektrostatických výbojov. Nachádzajú uplatnenia v miestach s nebezpečím výbuchu, v laboratóriách, alebo naopak v priestoroch s požiadavkou na antistatické prevedenie podlahy, napr. sklady horľavýn, počítačové miestnosti, miesta pre výrobu elektroniky, v oblasti telekomunikácií a podobne. Výhodou tejto podlahy je elektrostatické prevedenie, vysoká odolnosť k opotrebovaniu, vysoká chemická odolnosť, ľahká údržba, atraktívny vzhľad. Dekoratívna metalická podlaha vďaka neobmedzeným farebným kombináciám a štruktúry je každá podlaha jedinečná, krásna a s nadčasovým dizajnom. Hlavnou výhodou takejto podlahy je vzájomné doplnenie našej kreativity a zákazníka, jej trvácnosť, neobmedzené voľby farieb a atraktívny vzhľad.